Basketbol Şubemiz ve İzmir Özel Türk Koleji arasında gerçekleşen ‘’Şehrimin Devleri’’ projesi lansmanı Gürsel Aksel Stadyumu’nda gerçekleşti.

Lansmana Başkanımız Sayın Mehmet Sepil, Basketbol Şube Başkanımız Sayın Atakan Atalar, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Yahşi, İzmir Özel Türk Koleji İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yiğit Tatış, Yönetim - Divan Kurulu üyelerimiz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Başkanımız Sayın Mehmet Sepil “Bugün İzmir Özel Türk Koleji ile ortak geliştirdiğimiz ‘’Şehrimin Devleri’’ projesi için buradayız. Hedefimiz genç sporculara ulaşmak. Milli takımlara sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çocuğun spor yapmasında eğitimin önemli rol ve görevi var. İzmir’in en köklü okullarından İzmir Özel Türk Koleji ile bize her konuda destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum.”

Şube Başkanımız Atakan Atalar ‘’Hayata geçirdiğimiz “Şehrimin Devleri” projesi ile Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz. En çok önem verdiğimiz konu kendi öz kaynaklarımız ve altyapımız. Sporcu taramalarını yaptıktan sonra hem akademik hem de sportif başarılarında destek sunacağız. Akademi Koordinatörümüz Servet Özsüner hocamızı bu konuyla ilgili görevlendirdik. Los Angeles Lakers Scout’u Can Pelister bize her konuda destek sağlıyor. Bu projede bizimle birlikte olan İzmir Türk Koleji ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Hedefimiz Göztepe’deki çocuklarımızın Avrupa’ya ve Amerika’ya transfer olmalarını sağlamak.”

İzmir Türk Koleji İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Tatış ” Göztepe, bizim için her zaman çok önemlidir. Spora önem vererek tüm Türkiye’de gelişmesini temenni ediyoruz. Bizim için bu işin parçası olmak büyük bir gurur kaynağı oldu. Biz inanıyoruz ki hepimizin gurur duyacağı bir proje olacaktır. Herkese çok teşekkür ediyorum.’’

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi “Spor herkes içindir ilkesine inanıyoruz. En iyi eğitim kurumlarına baktığımızda hem sportif başarı hem de akademik başarıyı sağlıyorlar. Özellikle dezavantajlı çocuklarımıza ulaşarak uluslararası alanlarda Türk bayrağını dalgalandıracak sporcuların çıkmasını istiyoruz. Bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz."