Göztepe'miz, Türk cimnastik tarihinin olimpiyat madalyalı tek sporcusu Ferhat Arıcan ile güçlerini birleştirerek ciddi bir atılıma imza attı. Gerçekleşen yeni yapılanma ile cimnastik şubemizin başkanlığı olimpik sporcumuz Ferhat Arıcan tarafından gerçekleştirilecek.

Göztepe Cimnastik Akademi lansmanı, Olimpik Branşlar Başkanımız Mehmet Sepil, Olimpik Cimnastikcimiz Ferhat Arıcan, Cimnastik Federasyonu Başkanvekili İsmail Göktekin, Milli Cimnastikcimiz Mehmet Ayberk Koşak ve çok sayıda basın mensubunun katılımının yanı sıra Okay Karacan'ın çok değerli sunumlarıyla gerçekleşti.

Bugünkü heyecanının bambaşka olduğunu ifade eden Ferhat Arıcan "Ben, sporun her zaman, her bireyin hayatının bir parçası olması gerektiğine inanan biriyim. Bu alışkanlık da çocuk yaşta edinilmesi gereken bir alışkanlık. Sayın başkanımız ve ekibimizle kuracağımız bu yeni yapıda en çok buna dikkat edeceğiz. Evet, Göztepe Spor Kulübü her zaman yarışmacı, mücadeleci ve başarıyı hedefleyen bir kulüp. Tarihimize bakarsak bunu rahatça görebiliriz. Doğru sistemle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yoluyla güçlendireceğiz. Sporun iyileştirici, birleştirici ve geliştirici yanı bizim pusulamız olacak. Sayın başkanımız Mehmet Sepil’in olimpik branşlara ve sporculara verdiği değeri hepimiz biliyoruz. Bundan sonra başkanımızın da desteğiyle Göztepemizi cimnastik branşında çok daha iyi yerlere taşıyacağız. 

Ata’mızın bizlere en büyük armağını Cumhuriyetimizin 100. yaşında bu birlikteliği açıklamak bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti biz gençlere armağan etti. Onu ömrümüz boyunca korumak ve ileri götürmek de bizim görevimiz. Bizler de çıktığımız bu yeni yolda her zaman onun çizdiği rotadan ilerleyeceğiz. 

Bundan sonra hem bir sporcu hem de bir yönetici olarak camiamıza hizmet etmeye devam edeceğim. Ülkeme sahada yeni başarılar kazandırmanın yanı sıra ülkemize yeni cimnastikçiler ve sporla büyüyen çocuklar yetiştirmek için de var gücümle çalışacağım. Çok uzun bir yolumuz ve yapacak çok işimiz var. " dedi.

Lansmanda konuşan Başkanımız Mehmet Sepil ise "Olimpik branşlarımıza verdiğimiz değerin altını her fırsatta çiziyoruz. Buradaki amacımızın sürdürülebilirlikten geçtiğini de vurguluyoruz. Bu konuda adımlar atmaya devam ediyoruz. Bugünün hazırlığı çok uzun zamandır yapılıyordu. Cimnastik branşımızda yönetimi, cimnastikte olimpiyat madalyası sahibi tek Türk isim olan, alanının sembol isimlerinden Ferhat'a veriyor olmaktan ötürü çok heyecanlıyım. Ferhat ile yapmaya çalıştığımız nedir; biz bu branşlara yardımcı olmak istiyoruz, tek bir çatı altında yönetilmesi yerine profesyonelleri tarafından özerk bir şekilde daha pratik daha ileriye dönük büyüyebilme şansı olabileceğini düşünüyoruz. Bunu yelken ile başlattık, sonrasında basketbol, yüzme... Harika bir taraftarımız, camiamız var, bu coşkuyu büyütmek istiyoruz. Şu konuda çok iddialıyım; önümüzdeki 5-10 yıl içinde İzmir’de yeni bir Göztepe nesli gelecektir. Cimnastik bu noktada da çok önemli bir branş. Milli sporcumuz Ayberk de bugün bizlerle. Yeni yapılanma ile birlikte rol model sporcularımızın da desteği ile çok değerli işler yapacağımıza şüphem yok." ifadelerini kullandı.

İlk etapta Gürsel Aksel Stadyumu, Buca ve Gaziemir’deki okulları ile faaliyet gösterecek Göztepe Cimnastik Akademi binlerce öğrencisi ile Türk sporuna yeni sporcular yetiştirecek.